Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Поради лікаря дерматовенеролога

      Якщо ти почав статеве життя, то надавай перевагу безпечному сексу, основою якого є саме презерватив, причому не просто застосовувати його, а робити це правильно, оволодівши необхідними знаннями, навичками.

      Будь-які статеві стосунки завжди супроводжуються ризиком зараження на інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). Йдеться про сифіліс, гонорею, кандидоз, гепатит В і, ВІЛ. Взагалі, відомо більше 30 збудників ІПСШ (бактерій, вірусів, грибків), які передаються від одного статевого партнера до іншого через шкіру та слизові оболонки – теплі, вологі поверхні піхви, уретри, анального отвору, ротової порожнини. Отож, на інфекції, що передаються статевим шляхом, можна заразитися під час інтимного контакту, особливо через генітальний (статевий), оральний чи анальний секс.

       Наслідки інфекцій, що передаються статевим шляхом дуже серйозні, це може бути:
• безпліддя !!! (як у чоловіків, так і у жінок);
• розвиток запальних процесів статевих органів (як у чоловіків, так і у жінок);
• статеві розлади (як у чоловіків, так і у жінок);
• серйозні ускладнення під час вагітності, викидні, народження хворих дітей, мертвонародження;
• позаматкова вагітність;
• збільшений ризик раку шийки матки;
• хронічні (постійні) болі статевих органів.

        Як виявити підозру, що в тебе інфекція, що передається статевим шляхом?
1. Чи є  в тебе плями чи висипи на тілі?
2. Чи були в тебе статеві розлади, як виділення з піхви/уретри, виразки, висипання на шкірі статевих органів, пухирці, бородавки на статевих органах, біля анусу чи в роті?
3. Чи є в тебе виділення з піхви/уретри у даний час?
4. Чи непокоять тебе відчуття пекучості при сечовипусканні, подразнення шкіри на статевих органах та навколо них?
5. Чи лікував твій партнер/партнерша захворювання статевої системи за останні три місяці?
6. Чи працює твій партнер/партнерша у галузі, де є ризик зараження ІПСШ (професії, пов’язані з тривалими відрядженнями, сезонна робота тощо).
Якщо відповідь “так” на 1, 2, 3, 4 запитання, не зволікай із візитом до лікаря. Не варто тихо страждати, нічого не роблячи. Ці хвороби не пройдуть самі, їх треба лікувати.
Якщо відповідь “так” на 5, 6 запитання – ризик зараження досить високий!

        Факти які треба знати про ВІЛ та СНІД.
1. Хвороба, спричинена ВІЛ, призводить до хронічної хвороби – синдрому набутого імунодефіциту людини. ВІЛ та СНІД невиліковні.
2. Людина, вражена вірусом, може виглядати здоровою і почувати себе добре довгі роки, незважаючи не те, що є носієм вірусу.
3. Вірус може передаватися на всіх стадіях захворювання через кров, сперму, вагінальні виділення, грудне молоко.
4. Найчастіше ВІЛ-інфекція передається статевим шляхом. Молоді дівчата особливо вразливі до ВІЛ у сексуальних контактах.
5. Молоді люди, які мають захворювання, що передаються статевим шляхом, також становлять групу високого ризику щодо інфікування на ВІЛ.
6. Найбільш вразливі молоді люди, які вживають наркотики ін’єкційно, або мають сексуальні контакти з ін’єкційними споживачами наркотиків. ВІЛ-інфекція може також передаватись через нестерильні інструменти, якщо ви робите пірсинг, татуаж та інші маніпуляції, в яких є контакт з кров’ю.
7. ВІЛ-інфекція не передається через обійми, рукостискання, користування туалетом, басейном, постільну білизну, кухонний посуд, укуси комах, кашель та чихання.
8. Ризик інфікування у статевих контактах зменшується, якщо партнери використовують презерватив.

     Куди звернутися?   Консультативну допомогу та обстеження на сифіліс та інші захворювання які передаються статевим шляхом, тобі можуть надати в кабінеті дерматовенеролога Біляївської ЦРП,  кабінет №53, де спеціаліст готовий до відвертої, конфіденційної бесіди з тобою (про твої “секрети” ніхто, крім лікаря, знати не буде).

     Невідкладна особиста профілактика ІПСШ у разі незахищеного випадкового статевого акту.
1. Випорожни сечовий міхур.
2. Помий руки, а потім зовнішні статеві органи, лобок, стегна низ живота теплою водою з милом.
3. Висуши ці місця серветкою чи рушником.
4. Ретельно протри зовнішні статеві органи, лобок, стегна, тампоном, змоченим 0,05% водним розчином хлоргексидину біглюконату.
5. Взявши 150–200 мл розчину хлоргексидину, промий піхву за допомогою спринцівки (хлопцю промити уретру допоможе лікар).
6. Заміни забруднену натільну білизну.
Така процедура попереджає зараження ІПСШ, якщо вона проведена не пізніше, ніж за 2–3 годин після статевого контакту.

         Найкращий спосіб позбутися захворювань, які передаються статевим шляхом, сказати «НІ!» ранньому статевому життю.
Вміння сказати «НІ!» в серйозній чи жартівливій формі – досить важливе у будь-якій життєвій ситуації. Його можна і треба формувати. Спробуй у цьому потренуватися. Таким чином, зведи ризик свого захворювання до нуля!    

      Від статевих стосунків  не можна позбавитися шляхом заборон чи погроз. Ми самі повинні знайти правильний для себе шлях.
Одні надають перевагу утриманню від раннього статевого життя, інші активно збагачують свій сексуальний досвід (хоча 17–18 років, принаймні, доволі рано). Щоб обрати необхідне для себе, потрібно бути незалежним від моди чи думки товаришів, та особисто володіти інформацією.